/Przydatne informacje

Przydatne informacje

Zalety latania samolotami

W dzisiejszych czasach odnotowuje się wiele zalet latania samolotami i to nie podlega żadnej większej dyskusji. Loty do Brukseli odbywają się w bardzo szybkim tempie, załoga dba o swoich pasażerów, a do tego także zapewnia im bezpieczeństwo i obsługę wysokiej jakości. Właśnie dlatego ankietowani ludzie bardzo pochlebnie wypowiadają się o transporcie lotniczym, z którego tak chętnie korzystają. Z całą pewnością można rzec, że loty do Kijowa nie są także zbyt drogie, a także bardzo przyjemnie i wygodnie podróżuje się samolotami, także nie ma absolutnie nic dziwnego w tym, że tak wiele osób aktualnie korzysta z usług transportu lotniczego, skoro płynie z tego tak wiele korzyści. Chyba każdy z nas wie jednak dobrze o tym, że również loty do Budapesztu cieszą się ogromną popularnością wśród naszych rodaków, ale to głównie z tego samego względu co inne loty, a więc szybkość, wygoda, a do tego bardzo tanio. Transport lotniczy cały czas zyskuje nowych zwolenników, dzięki czemu może się rozwijać.

Loty na urlop do Polski

Z wielu przeprowadzonych ankiet wśród pasażerów jasno wynika, że ludzie z innych krajów bardzo chętnie przylatują samolotami do Polski na urlop. Z tego też względu niezwykle rozpowszechnione są przede wszystkim loty do Warszawy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, gdyż nie są one drogie, a dodatkowo można oczywiście zwiedzić piękną stolicę naszego kraju, z czego wiele osób korzysta. Również loty do Krakowa, który jest pięknym miastem stają się coraz bardziej popularne, miło jest spędzić urlop w Krakowie i okolicach, bo przecież niedaleko Krakowa są góry, gdzie można się wybrać kiedy tylko się chce. Także loty do Gdańska są bardzo wychwalane przez różnorodnych pasażerów, gdyż Gdańsk leży nad samym morzem, a więc dla turystów jest to bardzo ciekawa atrakcja, zwłaszcza latem. Nie da się więc ukryć, że coraz więcej osób chętnie korzysta z transportu lotniczego, aby przemieścić się z własnego kraju do naszego na urlop. Dzieje się tak, bo loty samolotami nie są drogie, a do tego bardzo wygodne i szybkie.

Konkurencyjność cen

Tanie linie lotnicze zachęcają nas do korzystania ze swoich usług, oferując obecnym i przyszłym klientom tanie bilety, co ma na celu zachęcić wszystkich do korzystania z ich usług. Komfort lotu, szybkie dotarcie do celu, a przede wszystkim cena decydują czy częstsze są loty do Amsterdamu, czy też loty do Londynu. Podjęcie próby obniżenia cen spowodowało spory ruch w przelotach liniami lotniczymi. Szeroko rozwinięta reklama informuje o wielu promocjach, zniżkach i okazjach. Wszystkie loty do Nowego Yorku jednego dnia mogą okazać się wyjątkowo tanie i większość potencjalnych pasażerów bardzo chętnie z tej oferty skorzysta. Co raz chętniej i częściej wybierać będziemy taką formę podróżowania. Jeżeli ceny gwałtownie nie wzrosną, spodziewać się można zwiększenia ilości osób podróżujących w ten sposób. Zatem korzystajmy i cieszmy się podróżą i oby zawsze kończyła się szczęśliwie.

Konkurencyjność lotu

Tanie linie lotnicze jak i te tradycyjne starają się konkurować na rynku nie tylko cenami biletu, ale również komfortem lotu. Ta różnorodność ofert pozwala nam wybrać najkorzystniejszą opcje. Pasażerowie rezerwujący bilety droższe, podczas podróży samolotem mają wliczone w cenę biletu posiłki otrzymywane odpowiednio do pory dnia jak również kawę, herbatę i inne napoje czasami nawet alkohol. Podczas dłuższych lotów oferowane są także programy rozrywkowe. Natomiast loty do Berlina lub loty do Mediolanu tańszymi liniami będą wyglądały troszeczkę inaczej, ponieważ niska cena przelotu nie gwarantuje posiłków, napojów i rozrywki. Jest ona dostępna dopiero za odpowiednią dopłatą. Różnice dotyczą również przewozu bagażu, ubezpieczenia, jak i możliwości wymiany biletu. Dzięki konkurencyjności przewoźników, dziś np. loty do Paryża stały się dla nie których z nas spełnieniem marzeń.

Podróż

Każda podróż wywołuje w nas pewnego rodzaju niepokój. Jest on związany z bezpiecznym dotarciem do założonego przez nas celu, czasem podróży, jak również chęcią uniknięcia nieprzewidzianych trudności. Aby ten niepokój ograniczyć do minimum, powinniśmy dobrze zaplanować naszą podróż i jak najlepiej się do niej przygotować. Spakujmy dokumenty, bilety, pieniądze, osoby przewlekle chore – lekarstwa, jak również wszelkiego rodzaju dokumentację medyczną dotyczącą naszego zdrowia. W zależności od tego czy wybieramy się w podróż samolotem po raz pierwszy, czy też po raz kolejny, należy odpowiednio wcześniej przybyć na lotnisko. Pospiech powoduje dodatkowy stres. Loty do Madrytu to nie to samo co loty do Krakowa. Na dużym lotnisku odległości są znaczne, a tłok może być dodatkowym czynnikiem dezorganizującym. Przeczytajmy uważnie informacje na bilecie, oznaczenie terminalu, z którego odlatuje nasz samolot. Na lotnisku czytajmy również tablice informacyjne, gdzie może się pojawić informacja że np. loty do Wiednia zostały odwołane.

Pies na pokładzie

Przewiezienie swojego psa w samolocie, wiąże się z dodatkowymi przygotowaniami. Konieczna jest wizyta u lekarza weterynarii, który wyrobi paszport dla naszego pupila (dla każdego pieska jest on ważny do końca życia). Weterynarz musi również wszczepić mikro-czip, lub tez może zrobić tatuaż identyfikacyjny, konieczna również będzie aktualna książeczka szczepień. Czy są to loty do Pragi czy loty do Toronto, obowiązują takie same przepisy. Rezerwacja biletów musi odbyć się stosunkowo dużo wcześniej – od dwóch do dwunastu dni przed planowanym odlotem. Małe psy o wadze do ośmiu kilogramów mogą na pokładzie samolotu podróżować wraz ze swym właścicielem. Natomiast większe psy podróżują w luku bagażowym w specjalnie do tego przygotowanych klatkach, które sami na własny koszt musimy zakupić, ważne żeby pies przed podróżą stosunkowo wcześniej zaznajomił się ze swoją nową klatką. Jest to bardzo ważne jeśli planujemy loty do Frankfurtu z Polski.

Bezpieczeństwo na pokładzie

Najważniejsze na pokładzie samolotu jest bezpieczeństwo pasażerów, jak i całej załogi. Zasada ta jest priorytetem jeśli chodzi o międzynarodowe przepisy lotnicze. Całkowite bezpieczeństwo lotu i pasażerów spoczywa na kapitanie samolotu. Odpowiedzialność, która na nim ciąży upoważnia go do decydowania o sposobach zapewnienia bezpieczeństwa lotu i porządku na pokładzie. Załoga i pasażerowie i są zobowiązani wypełniać wszystkie rozkazy i polecenia kapitana statku oraz reszty personelu. Loty do Barcelony, czy loty do Brukseli nie różnią się od siebie niczym pod względem bezpieczeństwa na pokładzie, jak i całkowitą odpowiedzialnością kapitana. Każdy kolejny lot dla dowódcy statku jest początkiem nowej podróży, i zmierzeniem się z nieprzewidzianymi sytuacjami. Loty do Budapesztu, które już wielokrotnie odbył za każdym razem są nowym wyzwaniem, ponieważ każdy lot, pogoda, okoliczności i dyspozycyjność danego dnia decyduje o bezpiecznym przebiegu lotu.