/Lotnisko Strachowice we Wrocławiu

Lotnisko Strachowice we Wrocławiu

Lotnisko we Wrocławiu funkcjonuje już od osiemdziesięciu lat. Powstało bowiem w 1938 roku jako Schöngarten, port lotniczy, który miał służyć przede wszystkim potrzebom wojska niemieckiego. Po zakończeniu drugiej wojny światowej trafiło we władanie wojska radzieckiego. Ruch cywilny został otwarty w roku 1945. Od tamtej pory, lotnisko, które dziś nosi nazwę Mikołaja Kopernika i jest ulokowane w Starachowicach, służy pasażerom cywilnym po dzień obecny.

Przepustowość i ruch pasażerski

Ciągłe prace modernizacyjne nad portem skutkują otwieraniem nowych lotów i coraz większym zainteresowaniem pasażerskim. Analizy wyraźnie potwierdzają, że ruch pasażerski stale rośnie od roku 2013, kiedy to rok został zakończony wynikiem ruchu pasażerskiego na poziomie 1920179, a rok 2017 został zakończony ruchem na poziomie 2855026. Styczeń 2018 roku przyniósł wysoki wynik o wartości 201849. Luty został zakończony wynikiem obsłużenia ponad 189 tys. pasażerów. Dane te wyraźnie sugerują, że lotnisko cieszy się coraz wyższą przepustowością oraz popularnością i zaufaniem klientów.

Nowość w porcie

Rok 2018 przyniesie włączenie w plan lotów kolejnych połączeń, które powinny cieszyć się popularnością. Nowe kierunki wystartują w tzw. sezonie letnim, który na lotnisku rozpoczyna się w marcu. Uruchomione zostanie połączenie do portugalskiego Faro oraz Podgoricy ulokowanej w Czarnogórze, dzięki umowie podpisanej z Ryanair. Loty będą odbywały się raz w tygodniu. 25 marca zostanie otwarta możliwość lotu do Stuttgartu. Połączenie obsłuży linia Eurowings, a wylot będzie możliwy przez cztery dni w tygodniu. W dniu 31 marca zostanie otwarta linia kursująca do włoskiego Bari, którą obsługiwać będzie Wizz Air dwa razy w tygodniu. W maju pojawi się możliwość odbycia bezpośredniego lotu do Paryża, dzięki nowemu połączeniu jakie zaoferuje Air France. Pierwszy rejs odbędzie się 26.05. W chwili obecnej port lotniczy we Wrocławiu prowadzi współpracę z ośmioma wiodącymi liniami lotniczymi, które zapewniają najwyższą jakość obsługi, to: Air France, Wizz Air, Swiss International Air Lines, Sas Scandinavian Airlines, Ryanair, Lufthansa, Eurowings i LOT. Jeśli przyjeżdżamy samochodem warto sprawdzić parking lotnisko Wrocław.

Hala odlotów

Ostatnie miejsce, do którego pasażerowie udają się w oczekiwaniu na możliwość wejścia na pokład samolotu to wygodna hala odlotów. Znajdują się na niej sklepy z artykułami spożywczymi, przemysłowymi i pamiątkami, restauracje, bary i kawiarnie. Lotnisko dysponuje także specjalną strefą – VIP, w której kliencie obsługiwani są indywidualnie przez specjalistyczną kadrę pracowniczą.